POŻAR NIEUŻYTKÓW, ALARM FAŁSZYWY ORAZ POSZUKIWANIA OSOBY

Nr zdarzenia: 123 –  125/2022

    
      W dniu 20 czerwca w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do pożaru nieużytków blisko zabudowań w miejscowości Lubasz. Po dojeździe nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody na palące się nieużytki.
      W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska.

      Natomiast kolejnego dnia tj. 21 czerwca w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do miejscowego zagrożenia również w miejscowości Lubasz. Po dojeździe na miejsce okazało się że jest to alarm fałszywy.
      W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz patrol Policji.
 
      Również tego dnia w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do pomocy Policji oraz OSP Oblekoń i JRG Busko – Zdrój w poszukiwaniach na rzece Wisła osoby zaginionej. Niestety tym razem zakończenie poszukiwań okazało się tragiczne w skutkach. Naszym zadaniem było dodatkowo przeszukanie terenu na brzegu rzeki Wisła przy pomocy Quada.
      W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(SLRR + łódź, Quad Q1), zastęp OSP Oblekoń(SLRt + łódź) 2 zastępy JRG Busko – Zdrój(SLRR + łódź, GBARt) oraz Policja.

Podobne wpisy