OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W SZCZUCINIE

Podział bojowy

439[K]40 - GBArt 2,5/24 Mercedes Benz Atego 1329 AF/ Bocar

 Samochód średni, gaśniczy, ratownictwa technicznego, przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych, z  wbudowanym zbiornikiem wodnym o pojemności 2500 litrów wody oraz 250 litrowym zbiornikiem środka pianotwórczego.

439[K]41 - GBA 3/16 Volvo FL 280/Bocar

Samochód średni, gaśniczy, przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych, z  wbudowanym zbiornikiem wodnym o pojemności 3000 litrów wody oraz 300 litrowym zbiornikiem środka pianotwórczego. 

439[K]42 - SLRR
Nissan Pathfinder

 Samochód specjalny, lekki, rozpoznawczo – ratowniczy. Posiada napęd na oś tylną z możliwością dołączenia napędu osi przedniej (4×4) co pozwala na wykonywanie rozpoznania w trudnym terenie. Samochód jest również przeznaczony do holowania przyczep z łodziami oraz pompami wysokiej wydajności.

439[K]Q1 - Quad
439[K]P5 - Przyczepa

Pojazd typu Quad. Jego wymiary oraz konstrukcja pozwala na dotarcie w najodleglejsze i trudne do przejechania miejsca. Dzięki dużej pojemności silnika pozwala na szybką jazdę i ciągnięcie dużych ładunków za pomocą dołączonej do zestawu przyczepy.

439[K]Ł1 - Łódź Ratownicza wraz z przyczepą

 Łódź ratownicza o podwoziu płaskodennym, które pozwalają na pływanie w płytkich akwenach o nierównym dnie. Jak rówież służy do działań prowadzonych na większych rzekach dzięki efektywnemu silnikowi Hondy. 

439[K]P1 - Pompa dużej wydajnośći

Motopompa dużej wydajności – do przeprowadzania akcji związanej z osuszaniem terenu z miejsc objętych zalaniem, jak również stosowane do podawania wody na duże odległości. Każda pompa wyposażona jest w kosz ssawny, który zabezpiecza przed szkodliwymi zanieczyszczeniami.

439[K]P3 - Przyczepa logistyczna

 W trakcie pandemii koronawirusa zestaw był wykorzystywany jako polowe izby przyjęć, później przy zdarzeniach masowych, długotrwałych akcjach itp.       

Nasze ubranie specjalne

Kompletne umundurowanie bojowe nomex (grafit) - przód
Kompletne umundurowanie bojowe nomex (piaskowy) - przód
Kompletne umundurowanie bojowe nomex (grafit) - tył
Kompletne umundurowanie bojowe nomex (piaskowy) - tył

Nasze ubranie koszarowe

Kompletne ubranie koszarowe

Nasze ubranie galowe

kompletne Ubranie Galowe