NIEBEZPIECZNIE ZWISAJĄCA KONARA ORAZ WIECZORNA KOLIZJA

Nr zdarzenia: 118, 119/2022

     
      W dniu 8 czerwca w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do zwisającego konaru drzewa nad chodnikiem w Szczucinie na ul. 1-go Maja.
      Po dojeździe na miejsce nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu drabiny mechanicznej z JRG. Dalsze działania polegały na usunięciu konary przy użyciu drabiny mechanicznej.
      W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(SD).

       Jak się okazało później, nie była to nasza ostatnia interwencja w tym dniu bo w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej w miejscowości Łęka Żabiecka.
      Po dojeździe na miejsce okazało się że w zdarzeniu bierze udział 2 samochody osobowe w których podróżowali tylko kierowcy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatorów, oświetleniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i usunięciu pozostałości pokolizyjnych a także udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jednemu z kierowców który w późniejszym czasie źle się poczuł lecz po przebadaniu przez przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego pozostał na miejscu.
      W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespól RM oraz patrol Policji.

Podobne wpisy