DWA ZDARZENIA W OKOLICACH CMENTARZA ORAZ TRANSPORT UCHODŹCÓW

Nr zdarzenia: 126 –  128/2022

   
      W dniu 22 czerwca w godzinach rannych zostaliśmy zadysponowani do pożaru kontenera na cmentarzu w Szczucinie na ul. Targowej. Po dojeździe na miejsce okazało się że palą się śmieci w dwóch kontenerach pod budynkiem. Rota strażaków prowadziła działania w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych podając jeden prąd wody na palące się śmieci w kontenerze.
      W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji.

      Również tego dnia zastęp naszej jednostki udał się z uchodźcami z Ukrainy do Tarnowa w celu załatwienia spraw.
      W transporcie brał udział zastęp OSP Szczucin(SLRR)
 
      Natomiast w dniu 23 czerwca w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do owadów błonkoskrzydłych w Szczucinie na parkingu koło cmentarza. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że pod paletami z kostką brukową znajdują się dwa gniazda os. Działania polegały na usunięciu gniazda owadów które stwarzało zagrożenie dla osób postronnych.
      W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA).
Podczas tego zdarzenia, chcemy podziękować Zakładowi Kamieniarskiemu Wojciech Wybraniec za użyczenie wózka widłowego w celu podniesienia palet i dostania się do gniazda.

Podobne wpisy