INTENSYWNE DNI W WYJAZDY DO ZDARZEŃ

Nr zdarzenia: 4-8/2024

Drugi tydzień 2024 roku, przynosi kolejne wyjazdy do zdarzeń do których w przeciągu 3 dni, jesteśmy dysponowani, aż 5 razy.
9 stycznia w godzinach porannych, zostaliśmy zadysponowani do załączonej czujki tlenku węgla w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Dąbrowica. Po dojeździe na miejsce i sprawdzeniu budynku urządzeniami pomiarowymi nie wykryto zagrożenia, a po przebadaniu przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego właściciel pozostał na miejscu. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz Zespół RM.
 
Drugie zdarzenie tego dnia miało miejsce w godzinach popołudniowych, gdzie w miejscowości Lubasz na DK nr 73 doszło do najechania przez samochód osobowy na tył drugiego samochodu osobowego. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce Zespół RM i przebadaniu żadna z osób nie wymagała dalszej hospitalizacji. W początkowej fazie działań ruch na DK 73 był całkowicie zablokowany. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów oraz usunięciu pozostałości po kolizji. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt,GBA), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół RM, patrol Policji oraz Pomoc Drogowa.
 
Tego samego dnia tj. 9 stycznia już w godzinach nocnych zostaliśmy zadysponowani do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym w Szczucinie na ul. Topolowej. Po dojeździe na miejsce, ze względu na duże zadymienie 2 roty w aparatach ochrony dróg oddechowych prowadziły działania. Pierwsza rota podawała jeden prąd wody w natarciu na palące się pomieszczenie kotłowni, natomiast druga sprawdzała pozostałe pomieszczenia w wyższej cześć kondygnacji. Dalsze działania polegały na oddymieniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu kamera termowizyjną i miernikiem wielogazowym. W wyniku zaistniałego zdarzenia nie było osób poszkodowanych. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt,GBA), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Gazowe.
 
Kolejny dzień tj. 10 styczeń również nasza jednostka podejmowała interwencje, tym razem przy zdarzeniu w miejscowości Zabrnie. Na prywatnej posesji doszło do pożaru w komorze silnika samochodu osobowego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar już jest opanowany przed naszym przyjazdem, a nasze działania skupiły się głownie na termowizji ukrytych zarzewi ognia. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).
 
Natomiast 11 stycznia w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia z systemu eCall w miejscowości Suchy Grunt. Po dojeździe na miejsce okazało się że doszło do dachowania samochodu osobowego którym podróżował tylko kierowca. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzeniu i udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy do czasu przybycia Zespołu RM, lecz po przebadaniu kierujący pozostał na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół RM, patrol Policji oraz Pomoc Drogowa.

Podobne wpisy