POŻAR KUCHNI W BUDYNKU MIESZKALNYM - ŚWIDRÓWKA

Nr zdarzenia: 240/2022

 
W dniu 12 grudnia w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Świdrówka. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że pożarem objęte jest pomieszczenie kuchni, a mieszkający w domu mężczyzna opuścił budynek. W pierwszej kolejności nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody przez rotę zabezpieczoną w aparaty Ochrony Dróg Oddechowych oraz podjęciu medycznych działań ratowniczych do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego przy osobie poszkodowanej która w wyniku pożaru została poparzona. Z uzyskanych dalej informacji od właściciela  okazało się że w budynku znajduję się również butla z gazem oraz pies. Dlatego dalsze działania roty polegały na wyniesieniu butli z gazem, a następnie schładzaniu jej na zewnątrz budynku. Po przeszukaniu pomieszczeń udało się zlokalizować psa któremu została udzielona pomoc. Na koniec dokładnie przewietrzono budynek i sprawdzono pod kątem gazów niebezpiecznych gdzie pomiary nie wykryły już niebezpieczeństwa. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczuci(GBARt, GBA), 2 zastępy OSP Słupiec(GCBA, GBMRt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół RM oraz Policja.
 
Dodatkowo w trakcie dojazdu drugi nasz zastęp GBA Volvo zsunął się z nieodśnieżonej drogi w zaspę, gdzie potrzebna była pomoc koparki w celu wyciągnięcia samochodu.

Podobne wpisy