DWA WTORKOWE POŻARY

Nr zdarzenia: 19,20/2023

W dniu 28 marca tuż po godzinie 3 w nocy zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Brzezówka. Po dojeździe na miejsce okazało się że sytuacja już jest opanowana przez miejscową jednostkę która podawała jeden prąd wody przy pomocy szybkiego natarcia. Dodatkowo przy użyciu kamery termowizyjnej z JRG sprawdzono ukryte zarzewie ognia. Dzięki szybkiej reakcji zgłaszających udało się uniknąć dużych strat materialnych. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA), OSP Brzezówka(GLBM), JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA) oraz patrol Policji.
 
Drugi pożar w tym dniu miał miejsce również końcem wtorkowego dnia, bo w godzinach nocnych zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Lubasz. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu potwierdziliśmy zastaną sytuację. W pierwszej kolejności nasze działania polegały na podaniu środka gaśniczego w przewód kominowy oraz sprawdzeniu stężenia miernikiem wielogazowym. Dalsze działania po przyjeździe JRG polegały na podaniu wody przy pomocy lancy kominowej oraz przeczyszczeniu przewodu kominowego. Po sprawdzeniu temperatury komina i stwierdzeniu braku zagrożenia odnośnie stężenia tlenku węgla działania zakończono. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji.

Podobne wpisy