ZADYMIENIE W KOTŁOWNI - BORKI

Nr zdarzenia: 23/2024

W dniu 22 marzec w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do pożaru kotłowni w miejscowości Borki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu stwierdzono brak oznak pożaru w kotłowni budynku mieszkalnego, lecz jedynie w pomieszczeniu występowało lekkie zadymienie. Nasze działania polegały na wybraniu żaru z pieca, sprawdzeniu wyczystki komina w której również był brak oznak pożaru. W wyniku zaistniałego zdarzenia jeden z mieszkańców w późniejszym czasie uskarżał się na dolegliwości. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał mężczyznę do szpitala w celu dalszej hospitalizacji. Dodatkowo pozostałe pomieszczenia mieszkalne zostały opomiarowane miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną, gdzie nie stwierdzono zagrożenia. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GCBA MAN, GBARt VOLVO), zastęp OSP Słupiec(GBARt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), patrol Policji oraz Zespół RM.

Podobne wpisy