TRZY WEEKENDOWE ZDARZENIA

Nr zdarzenia: 236-238/2022

Drugi weekend grudnia przyniósł ze sobą trzy zdarzenia do których byliśmy dysponowani przez SK KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej.
 
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotnie południe tj 10 grudnia, a mianowicie na ul. Ogrodowej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych którymi podróżowali tylko kierowcy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatorów oraz usunięciu pozostałości pokolizyjnych. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji.
 
Kolejne zdarzenie miało już miejsce w godzinach nocnych 11 grudnia, gdzie według zgłoszenia potrzeba była siłowego otwarcia mieszkania w miejscowości Lubasz. Po dojeździe na miejsce i próbie kontaktu z osobą zamieszkującą okazało się że wezwanie zainicjowała opaska SOS senior którą mieszkający posiadał na ręce, a pomoc medyczna nie jest potrzebna. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako fałszywy alarm w dobrej wierze. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół RM oraz patrol Policji.
 
Trzecie zdarzenie weekendowe miało miejsce w niedzielne przedpołudnie którym była zwisająca konara drzewa na skutek opadów mokrego śniegu w Szczucinie na ul. Sienkiewicza. Po dojeździe na miejsce potwierdziliśmy zaistniałą sytuację i przystąpiliśmy do usunięcia nadłamanego konaru sosny nad drogą gminną przy pomocy pilarki. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt).

Podobne wpisy