POŻAR DOMU MIESZKALNEGO - KÓŁKO ŻABIECKIE

Nr zdarzenia: 241/2022

 
W dniu 13 grudnia w godzinach nocnych zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu mieszkalnego w miejscowości Kółko Żabieckie(woj. Świętokrzyskie) gdzie według zgłoszenia w budynku uwięzione są osoby. Po dojeździe na miejsce naszych zastępów i rozpoznaniu zastaliśmy rozwinięty pożar kotłowni, a także ogień przeszedł na kondygnację wyżej.Po uzyskanej informacji od Zespołu Ratownictwa Medycznego okazało się że wszyscy domownicy opuścili budynek przed naszym przybyciem i znajdują się w karetce. W pierwszej fazie działań, działania polegały na podaniu trzech prądów wody, z czego jedna rota zabezpieczona w aparaty Ochrony Dróg Oddechowych prowadziła działania w celu lokalizacji butli z gazem. W wyniku zaistniałego zdarzenia 4 osoby w tym troje dzieci zostało przetransportowanych do szpitala przez Zespół RM, natomiast pozostała dwójka domowników nie wymagała hospitalizacji. Dalsze działania polegały na dokładnym sprawdzeniu ukrytych zarzewi ognia, dogaszeniu nadpalonych elementów i ich rozbiórce oraz przewietrzeniu budynku za pomocą wentylatora. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt), zastęp OSP Rataje Karskie(GBARt), zastęp OSP Oblekoń(GBA), 3 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, GCBA, SD),  zastęp JRG Busko – Zdrój(GBARt), 3 Zespóły RM oraz Policja. 
 
Na miejsce zdarzenia również przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Busku Zdrój.

Podobne wpisy