PIĄTKOWE WYJAZDY DO POŻARÓW NIEUŻYTKÓW

Nr zdarzenia: 73-77/2022

 
      W dniu 25 marca nasza jednostka brała w sumie w 5 zdarzeniach które były związane z wypalaniem nieużytków.

      Pierwsze zdarzenie miało miejsce w godzinach południowych gdzie w miejscowości Dąbrowica paliły się nieużytki w międzywalu rzeki Breń. Spaleniu uległo około 45 arów nieużytków. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt).
 
      Druga dyspozycja wyjazdu była w godzinach wieczornych do miejscowości Radwan gdzie również w międzywalu rzeki Breń paliły się nieużytki. Spaleniu uległo około 20 arów nieużytków. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

      Po zakończeniu działań w trakcie powrotu zostały zauważone dwa pożary w tej samej miejscowości tj. Radwan. Zastęp GBA Volvo wraz z JRG Dąbrowa Tarnowska udał się w jedno z miejsc gdzie pożarem objęte były nieużytki oraz wierzby. Działania polegały na podaniu 2 prądów wody.

      Natomiast zastęp GBARt Mercedes udał się do pożaru również w międzywalu rzeki Breń tylko tym razem po drugiej stronie miejscowości Radwan gdzie pożarem objęte było około 25 arów nieużytków.
 
      Po zakończonych działaniach zastęp GBARt został przedysponowany do pomocy przy pożarze nieużytków w miejscowości Smęgorzów. Spaleniu uległo około 45 arów nieużytków. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz OSP Smęgorzów(GBA).

Podobne wpisy