samochód osobowy na drzewie

Nr zdarzenia: 104/2023

W dniu 7 październik podczas zabezpieczenia przez nasz zastęp trwającego zlotu samochodów zabytkowych które zgromadziły się na placu Targowym w Szczucinie, zastęp GBARt Mercedes otrzymał dyspozycję wyjazdu do wypadku drogowego w miejscowości Rataje Słupskie w rejonie chronionym JRG Busko Zdrój. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że w zdarzeniu bierze udział jeden samochód osobowy który znajduję się poza drogą na przydrożnym drzewie, a pojazdem podróżował sam kierowca. Nasze działania wspólnie z OSP Rataje Karskie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wsparciu psychologicznym osoby kierującej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz odpięciu akumulatora z uszkodzonego pojazdu. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce Zespół RM kierujący pozostał na miejscu zdarzenia, gdzie może mówić o dużym szczęściu. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze był całkowicie zablokowany. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), OSP Rataje Karskie(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt)-zawrócony, JRG Busko Zdrój(GBARt), Zespół RM(Staszów) oraz patrol Policji. 
 

Podobne wpisy