POŻAR W „KARCZMIE” STAROPOLSKA

          W dniu 11 marca o godzinie 17:00 jednostka OSP Szczucin dostaje dyspozycję wyjazdu do pożaru w lokalu Restauracja i „Karczma” Staropolska w Szczucinie na ul. 1-go Maja.
          Po dojeździe na miejsce zastępów i rozpoznaniu okazało się że podczas imprezy zamkniętej w pomieszczeniu lokalu karczmy doszło do pożaru który rozprzestrzenił się na znajdujące się tam wyposażenie oraz występuję duże zadymienie. Z informacji uzyskanej od właściciela który znajduję się na miejscu oprócz jednej osoby pozostali opuścili pomieszczenie.
          W pierwszej kolejności rota zabezpieczona w aparaty Ochrony Dróg Oddechowych podaje prąd wody osłaniający oraz przeszukuję pomieszczenia w celu lokalizacji osoby która została w budynku, natomiast druga rota podaję prąd wody w natarciu na wydobywające się płomienie.
          Drugi zastęp obecny na miejscu prowadzi zasilanie wodne i lokalizację sieci hydrantowej, lokalizuje główne wyłączniki prądu i gazu oraz przygotowuje zabezpieczenie medyczne dla osób które opuściły budynek, a po ewakuowaniu osoby poszkodowanej udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie która w wyniku zdarzenia doznała podtrucia dymem.
Taki oto scenariusz przedstawiały dzisiejsze ćwiczenia strażaków naszej jednostki mające na celu zapoznanie z obiektem oraz doskonalenie prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych.
          Ponadto po zakończonych ćwiczeniach udaliśmy się na ul. Targową w celu sprawdzenia 2 hydrantów które znajdują się w bliskiej odległości do lokalu. Po powrocie do remizy zostały podsumowane cele oraz założenia przeprowadzonych ćwiczeń.
Dziękujemy właścicielowi za możliwość udostępnienia lokalu do ćwiczeń.

Podobne wpisy