POŻAR SADZY W BRZEZÓWCE

Nr zdarzenia: 20/2024

W dniu 7 marzec w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do drugiego w tym dniu zdarzenia, tym razem w miejscowości Brzezówka doszło do pożaru sadzy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu potwierdziliśmy pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym murowanym. Działania polegały na wybraniu żaru z pieca, podaniu gaśnicy proszkowej przez wyczystkę w dolnej części komina w celu ugaszenia pożaru, a następnie wyczyszczeniu przewodu kominowego z sadzy. Przy użyciu kamery termowizyjnej dokonano sprawdzenia komina, a także za pomocą detektora wielogazowgo opomiarowano pomieszczenia mieszkalne na obecność gazów niebezpiecznych gdzie urządzenie nie wykryło zagrożenia. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GCBA MAN), OSP Brzezówka(GLBA) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

Podobne wpisy