ZDERZENIE 3 SAMOCHODÓW OSOBOWYCH NA DK 73

Nr zdarzenia: 209/2022

W dniu 17 września w godzinach przedpołudniowych zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Lubasz na drodze krajowej nr 73. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że w zdarzeniu bierze udział 3 samochody osobowe którymi łącznie podróżowały 4 osoby w tym jeden z kierujących znajduję się już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego lecz po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów, wsparciu psychologicznym pozostałym osobom biorącym udział w zdarzeniu którzy nie uskarżali się na dolegliwości, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych wraz z usunięciem pozostałości powypadkowych, a także kierowaniu ruchem wahadłowo. DK nr 73 w początkowej fazie działań była całkowicie zablokowana. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), 2 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, GBARt), Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 2 patrole Policji.

Podobne wpisy