TRZY OSTATNIE DYSPOZYCJE WYJAZDÓW

Nr zdarzenia: 26-28/2024

W dniu 28 marzec w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do miejscowego zagrożenia w Szczucinie na ul. Krasińskiego, gdzie według zgłoszenia doszło do załączenia się czujki tlenku węgla. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji poprzez opomiarowanie pomieszczeń detektorem wielogazowym urządzenie nie wykryło zagrożenia. W wyniku zaistniałego zdarzenia nie było osób poszkodowanych. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt VOLVO) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).
 
Kolejne zdarzenia do których byliśmy dysponowani były w świąteczną niedzielę Wielkanocną. W tym dniu tj. 31 marzec w godzinach przedpołudniowych zostaliśmy zadysponowani do Nagłego Zatrzymania Krążenia w Szczucinie na ul. Rynek. W trakcie dojazdu GBARt Volvo zostaliśmy zawróceni do koszar ze względu na przekazaną informację do SK KP PSP od obecnej załogi Ratownictwa Medycznego która była na miejscu.
Natomiast w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w miejscowości Dąbrowica. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się że w międzywalu rzeki Breń palą się nieużytki. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego tj. tłumica oraz opryskiwacz spalinowy. Dodatkowo prowadzone działania utrudniał wiatr który rozprzestrzeniał pożar. Spaleniu uległ około 1 hektar nieużytków w międzywalu rzeki. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GCBA MAN), OSP Brzezówka(GLBM), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt ) oraz patrol Policji.

Podobne wpisy