KOLEJNY PRACOWITY WEEKEND

Nr zdarzenia: 242-244/2022

 
W dniu 16 grudnia rozpoczął się kolejny wyjazdowy weekend dla naszych strażaków. W godzinach wieczorno nocnych zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na drodze w miejscowości Załuże. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu potwierdziliśmy że drzewo sosnowe blokuje drogę, po czym przystąpiliśmy do usunięcia zagrożenia na drodze powiatowej. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt).
 
Następnego dnia w godzinach popołudniowych zostaliśmy również zadysponowani do powalonego drzewa w tej samej miejscowości w odległości 500 metrów od zdarzenia z dnia wcześniejszego. Po dojeździe i rozpoznaniu okazało się że powalona również sosna blokuję częściowo skrzyżowanie drogi. Nasze działania polegały na usunięciu powalonego drzewa za pomocą pilarki. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt).
 
Trzeci raz dysponowani byliśmy w niedzielne południe tj 18 grudnia, gdzie według zgłoszenia w jednym z bloków w Szczucinie  bliskie osoby nie mogły skontaktować się z osobą mieszkającą w mieszkaniu. Po dojeździe na miejsce nasze działania polegały na siłowym otwarciu mieszkania w celu dostępu. Niestety po przeszukaniu mieszkania znaleźliśmy osobę z widocznymi oznakami pośmiertnymi.  Po wykonaniu pomiarów stężenia tlenku węgla nie wykryto zagrożenia. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół RM oraz patrol Policji.

Podobne wpisy