ZERWANY NAMIOT NA SŁUPIE ENERGETYCZNYM

Nr zdarzenia: 105/2023

Pierwsza sobota miesiąca październik, okazała się być bardziej intensywna niż się spodziewaliśmy.  Oprócz udziału naszych strażaków w spartakiadzie, zabezpieczeniu zlotu pojazdów zabytkowych i działaniach przy wypadku, również w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani ponownie do zdarzenia tym razem w Szczucinie na ul. Armii Krajowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu, potwierdziliśmy zgłoszenie w którym to zlokalizowany na posesji namiot na skutek porywistego wiatru został zerwany i znajduję się owinięty na słupie i liniach energetycznych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu zespołu Pogotowia Energetycznego, a następnie oświetleniu prowadzonych działań za pomocą zwyżki hydraulicznej pogotowia energetycznego w celu ściągnięcia uszkodzonego namiotu. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz dwie załogi Pogotowia Energetycznego.
 

Podobne wpisy