SPARTAKIADA OSP POWIATU DĄBROWSKIEGO

7 października br.  nad zalewem w Narożnikach odbyła się I Spartakiada Ochotniczych Straży Pożarnych Powiat Dąbrowski. Do zawodów przystąpiło, 8 chętnych drużyn OSP, w tym gronie znalazła się i nasza jednostka. Podczas spartakiady była nuta rywalizacji ale najważniejszym była bezpieczna i dobra zabawa podczas konkurencji która tym samym integruję jednostki powiatu Dąbrowskiego. Przed przystąpieniem do spartakiady drużyny OSP dowiedziały się o konkurencjach które wykonywane były na czas. Poniżej przygotowane konkurencję:

1.Napełnianie wody do wiaderek a następnie wiaderkami zalanie beczki.
2.Rozwinięcie bojowe odcinków wężowych, zwinięcie alarmowe , ponowne rozwinięcie a następnie zwinięcie w podwójny krąg.
3. Ułożenie osoby poszkodowanej na desce ortopedycznej zasadą wielu rąk.
4. Cięcie piłą “moja -twoja”.
5. Przeciągnięcie za pomocą liny samochodu.

Organizatorami wydarzenia był Wójt Gminy Radgoszcz oraz Oddział Gminny ZOSP RP w Radgoszczy, natomiast funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej pełnili funkcję sędziów spartakiady. Nasza jednostka uplasowała się na 4 miejscu, a jednostkę reprezentowali : Bukała Bartosz, Korbaś Daniel, Kupiec Arkadiusz, Rój Łukasz, Topór Grzegorz , Szarek Bartłomiej, Wrona Karolina, Wrona Dariusz. Gratulujemy zwycięzcom!

Podobne wpisy