POŻAR KOMÓRKI GOSPODARCZEJ W LUBASZU

Nr zdarzenia: 117/2023

W dniu 26 listopada zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Lubasz. Z uwagi na podmokły i grząski teren dojazd do miejsca pożaru był znacznie utrudniony. Po  rozpoznaniu sytuacji na miejscu okazało się jednak że pali się komórka gospodarcza na posesji, gdzie początkiem kwietnia był już  pożar innego budynku. Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego, który podjął próbę gaszenia straty nie okazały się tym razem duże. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu oraz dokładnym przelaniu pogorzeliska. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA) oraz patrol Policji.
Ponadto dziękujemy Panu Krzysztofowi Łachut za przyjazd traktorem i pomoc w wyciągnięciu naszego GBARt Mercedes, który po dojechaniu pod miejsce pożaru ugrzązł i nie mógł samodzielnie wyjechać.

Podobne wpisy