POŻAR NIEUŻYTKÓW ORAZ MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

Nr zdarzenia: 78-81/2022

    
      W dniu 26 marca w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w miejscowości Dąbrowica. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy pożar około 20 arów nieużytków przy drodze. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody na palące się nieużytki. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt).

      Następnego dni tj. 27 marca zostaliśmy zadysponowani do niebezpiecznie pochylonego drzewa w miejscowości Załuże. Po dojeździe na miejsce wspólnie z OSP Słupiec nasze działania polegały na likwidacji zagrożenia. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz OSP Słupiec(GBMRt).

      W dniu 29 marca w godzinach południowych zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej w Szczucinie na skrzyżowaniu ul. Rynek z ul. Piłsudskiego. Po dojeździe na miejsce nasze działania polegały naz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości pokolizyjnych. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji.

      Natomiast w dniu 30 marca w godzinach południowych zostaliśmy zadysponowani do plamy substancji ropopochodnej która ciągła się ponad kilometr z miejscowości Świdrówka aż do miejscowości Dąbrowica. Działania polegały na sorpcji plamy substancji ropopochodnej która stwarzała zagrożenie. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

Podobne wpisy