OSOBA W KANALE MELIORACYJNYM - RADWAN

Nr zdarzenia: 11/2024

W dniu 24 stycznia w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Radwan, gdzie według zgłoszenia osoba wpadła do wody w pobliżu przepompowni i jest w stanie zagrożenia życia. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że mężczyzna który z niewiadomych przyczyn wpadł do przydrożnego kanału melioracyjnego został wyciągnięty już przez osoby postronne. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu na desce ortopedycznej mężczyzny który był mocno wychłodzony i udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, gdzie następnie został zabrany do szpitala. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), 2 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, SLRR+łódź), patrol Policji oraz Zespół RM.
 
Dzięki wzorowej postawie osoby która zauważyła mężczyznę i wezwała służby, mężczyzna może mówić o dużym szczęściu. 

Podobne wpisy