OFICJALNE PRZEKAZANIE NOWEGO POJAZDU

W dniu 13 stycznia 2024 roku odbyło się oficjalne przekazanie naszego najnowszego nabytku którym jest ciężki samochód ratowniczo gaśniczy na podwoziu MAN TGM 18.320 zabudowany przez firmę Stolarczyk oraz przekazanie naszego dotychczasowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Mercedes do jednostki OSP Słupiec.

Z tej okazji o godzinie 14:00 rozpoczął się uroczysty apel przed naszą remiza OSP. To wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru jednostki i złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej dh Krzysztofowi Gil.

W dalszej części uroczystości wszystkich zgromadzonych powitał Burmistrz Szczucina, Jan Sipior. Z kolei Proboszcz Parafii w Szczucinie a zarazem Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Zygmunt Warzecha dokonał poświęcenia nowego wozu. Przybyli goście wygłosili krótkie przemowy i składali gratulacje.

Ponadto dokonano symbolicznego wręczenia dokumentów i kluczyków poszczególnych pojazdów. Wręczenia kluczyków do samochodu Man dokonał, Burmistrz Szczucina Jan Sipior i Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej mł.bryg Marek Bator na ręce Naczelnika OSP Szczucin, które przekazano kierowcy. Następnie doszło do wręczenia kluczyków samochodu Mercedes, którego dokonał Prezes OSP Szczucin Krzysztof Kijowski, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Tomasz Bełzowski oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski na ręce Naczelnikowi OSP Słupiec, które przekazano również kierowcy.

Całkowity koszt zakupu samochodu to 1 344 998,85 zł. Zakup nowego samochodu był współfinansowany przez: Gminę Szczucin, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski oraz wkład własny OSP Szczucin.

W uroczystości udział wzięli:

 • Poseł na Sejm RP, Wiesław Krajewski,
 • Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Wojciech Skruch,
 • Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Marta Malec-Lech,
 • Radna Województwa Małopolskiego, Anna Mikosz,
 • Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Kazimierz Koprowski,
 • Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego, Krzysztof Bryk,
 • Radni Powiatowi, Andrzej Urbanik, Krzysztof Kupiec,
 • Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, mł. bryg. Marek Bator
 • Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Zygmunt Warzecha
 • Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczucinie, Antoni Radłowski,
 • Prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, dh Krzysztof Gil,
 • Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, dh Kamil Kwiatkowski oraz dh Tomasz Bełzowski
 • Prezes OSP Szczucin, Krzysztof Kijowski i Prezes OSP Słupiec Zbiegnie Zaliński, oraz strażacy z jednostek OSP z terenu Gminy Szczucin.
 • Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Szczucina i Słupca wraz z opiekunami

Materiał filmowy Tarnowska.TV https://www.tarnowska.tv/artykul/18118,dwa-wozy-strazackie-dla-osp-z-terenu-gminy-szczucin

Podobne wpisy