DWA POŁUDNIOWE POŻARY

Nr zdarzenia: 227,228/2022

W dniu 28 listopada w godzinach południowych byliśmy dysponowani dwukrotnie do pożarów. Pierwszy pożar miał miejsce w Lubaszu gdzie według zgłoszenia palić się miała stodoła. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że w budynku przy piecu kaflowym rozpaliło się składowane tam drewno, a sytuacja jest już opanowana przez właścicieli. Nasze działania polegały na sprawdzeniu stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach przy pomocy miernika wielogazowego oraz przewietrzeniu budynku. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA).
 
Po powrocie praktycznie pod naszą remizę, zostaliśmy przedysponowani do pożaru samochodu w miejscowości Radwan na DK nr 73. Po dojeździe na miejsce okazało się że w tym przypadku również sytuacja jest opanowana przed przybyciem służb. Działania polegały na sprawdzeniu komory silnika. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), OSP Smęgorzów(SLRt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA) oraz patrol Policji.

Podobne Akcje