SOBOTNIE ĆWICZENIA NA RZECE WISŁA

W dniu 3 września na rzece Wisła nasi strażacy poświecili sobotnie popołudnie by odbyć ćwiczenia doskonalące z łodzią znajdującą się na wyposażeniu jednostki. Obecność na naszym terenie operacyjnym największej z polskich rzek powoduję że musimy być przygotowani do niesienia pomocy na wodzie w różnych sytuacjach nawet tych trudnych, gdy stan rzeki jest niski.
Z racji ostatnich zdarzeń, były przygotowane dwa założenia które mogą się przytrafić m.in:

1. Na wyspie rzeki Wisła znajduję się wędkarz któremu odpłynął ponton i wymaga transportu w bezpieczne miejsce na brzeg.
2. Na rzece Wisła znajduję się dryfujące ciało, które trzeba zlokalizować, a następnie przetransportować na brzeg.

Przygotowane założenia miały na celu doskonalenie umiejętności sterników motorowodnych oraz zgrania się naszych strażaków co wiąże się z poprawą skutecznie prowadzonych działań na wodzie. W ćwiczeniach wzięło udział 12 strażaków z JOT.

Podobne wpisy