POŻAR GARAŻU W SŁUPCU

Nr zdarzenia: 12/2024

W dniu 27 stycznia w godzinach nocnych zostaliśmy zadysponowani do pożaru garażu w miejscowości Słupiec. Po dojeździe na miejsce okazało się że pożar w tym miejscu, był już końcem października ubiegłego roku. Działania gaśnicze prowadziła już miejscowa jednostka, podając jeden prąd wody na palący się budynek murowany garażu, w którym znajdował się samochód oraz butla propan butan. Ze względu na duże zadymienie rota zabezpieczona w aparaty ochrony dróg oddechowych, została wprowadzona do środka z kolejną linią gaśniczą, w celu lokalizacji butli. Spaleniu uległ samochód osobowy, a wnętrze budynku zostało osmolone. Dalsze działania polegały na oddymieniu pomieszczenia za pomocą wentylatora, termowizji ukrytych zarzewi ognia i przelewaniu pogorzeliska. W wyniku zaistniałego zdarzenia nie było osób poszkodowanych. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), 2 zastępy OSP Słupiec(GCBA,GBMRt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji. 
 

Podobne wpisy