KOLEJNE ZDARZENIA W TYM TYGODNIU

Nr zdarzenia: 62,63/2023

W ostatnich dniach tego tygodnia dwukrotnie dysponowani byliśmy do miejscowych zagrożeń.
Pierwsze zgłoszenie miało miejsce 27 lipca i było nim zagrażające drzewo w Szczucińskim parku które na skutek silnego wiatru złamało się i stwarzało zagrożenie w jednej z alejek. Nasze działania polegały na usunięciu zagrażającego drzewa za pomocą pilarki. W działaniach brał udział jeden zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz przedstawiciel UMiG Szczucin.
Druga interwencja miała miejsce w sobotnie południe 29 lipca. Zdarzenie również dotyczyło drzewa które tym razem zostało nadłamane u pnia i było niebezpiecznie pochylone nad drogą gminną w miejscowości Dąbrowica. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zagrażającego drzewa przy użyciu pilarki. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(SD).

Podobne wpisy