CIAŁO NA WIŚLE A TAKŻE POŻAR PUSTOSTANU

Nr zdarzenia: 23,24/2023

W dniu 12 kwiecień w godzinach popołudniowych dostaliśmy dyspozycję wyjazdu do miejscowości Pawłów(gm. Bolesław) gdzie na rzece Wisła zgłaszający widzi ciało. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów sytuacja została potwierdzona, a działania polegały na zabezpieczeniu miejsca i podjęciu ciała na brzeg. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(SLRR+Łódź Ł1), OSP Bolesław(GBA), 2 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, SLRR+ Łódź Ł1) oraz Policja.
 
Drugi raz w tym dniu zostaliśmy zadysponowani do pożaru pustostanu w miejscowości Lubasz. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że pożarem objęty jest cały budynek mieszkalny niezamieszkały lecz dojazd pod samo miejsce pożaru jest znacznie utrudniony przez grząski grunt, dlatego zapadła decyzja o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków. Działania polegały na podaniu 2 prądów wody na palący się budynek, a także zbudowaniu około 150 metrów magistrali zasilającej do samochodu GBA Volvo podającego wodę na front pożaru. Dalsze działania polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska.  W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt), 2 zastępy OSP Słupiec(GBMRt, GCBA), zastęp OSP Brzezówka(GLBM), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA), patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

Podobne wpisy