DWIE NIEDZIELNE INTERWENCJE

Nr zdarzenia: 64,65/2023

W dniu 30 lipca w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa w miejscowości Maniów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się jednak że doszło do odłamania się konary drzewa która częściowo blokuje przejazd na drodze gminnej i stwarza zagrożenie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu konary drzewa za pomocą pilarki i uprzątnięciu pozostałości z drogi. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz OSP Maniów(GLM)

Drugie tego dnia zdarzenie miało miejsce w miejscowości Lubasz, gdzie doszło do pożaru pozostałości roślinnych na prywatnej posesji. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się gałęzie i drzewo, a następnie dokładnemu przelaniu pogorzeliska. W działaniach brał udział OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji.

Podobne wpisy