POŻAR WARSZTATU SAMOCHODOWEGO - SŁUPIEC

Nr zdarzenia: 9/2024

W dniu 16 stycznia w godzinach przedpołudniowych zostaliśmy zadysponowani do pożaru warsztatu samochodowego w miejscowości Słupiec. Po dojedzie na miejsce okazało się że pożarem objęta jest część warsztatowa w której również znajdują się jeszcze samochody. W pierwszej fazie działań podawane były trzy prądu gaśnicze. Ze względu na duże zadymienie 2 roty strażaków pracowały w aparatach ochrony dróg oddechowych. Dalsze działania polegały na kontroli ukrytych zarzewi ognia za pomocą kamery termowizyjnej oraz sprawdzeniu pozostałych pomieszczeń sklepu i stacji diagnostycznej pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. W wyniku zaistniałego zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane z czego jedna po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzonych działań gaśniczych występowały utrudnienia na DW nr 982. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), 2 zastępy OSP Słupiec(GBMRt, GCBA), 3 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, SLRR, GCBA), 2 Zespoły RM, patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

Podobne wpisy