PIERWSZE INTERWENCJE W NOWYM ROKU

Nr zdarzenia: 1-3/2024

Nasza jednostka trzykrotnie dysponowana była do zdarzeń w pierwszym tygodniu Nowego Roku.
Pierwsza nasza dyspozycja wyjazdu w Nowym Roku, miała miejsce w dniu 2 styczeń w godzinach południowych, gdzie w miejscowości Brzezówka w budynku mieszkalnym była zalana piwnica. Nasze działania polegały na wypompowaniu wody. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA)
Kolejny alarm miał miejsce 5 stycznia w godzinach przedpołudniowych, kiedy to dostaliśmy dyspozycje wyjazdu dwóch zastępów do pożaru domu w miejscowości Rataje Słupskie.(Woj. Świętokrzyskie). Po dojeździe na miejsce zdarzenia, okazało się że doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni w budynku mieszkalnym, lecz pożar został opanowany przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania polegały na sprawdzeniu ukrytych  zarzewi ognia w pomieszczeniu przy użyciu kamery termowizyjnej oraz miernikiem wielogazowym czy w budynku nie występuje tlenek węgla. W wyniku zaistniałego zdarzenia nie było osób poszkodowanych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia JRG Busko Zdrój, nasze zastępy zostały odesłane do koszar, a dalsze działania prowadziły zastępy z woj. Świętokrzyskiego. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), OSP Oblekoń(GBA), OSP Rataje Karskie(GBARt), OSP Pacanów(GBA),  JRG Busko Zdrój(SLRR, GBARt, natomiast GCBARt i SH-zawróceni w trakcie dojazdu) oraz zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska GBARt również został zawrócony w trakcie dojazdu. Ponadto na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne.
Również tego samego dnia, tylko że w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani, tym razem do miejscowego zagrożenia w miejscowości Skrzynka. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że na posesji znajduję się rozlewisko. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

Podobne wpisy