POŻAR W OPUSZCZONYM BUDYNKU GOSPODARCZYM - SZCZUCIN

Nr zdarzenia: 181/2022

W dniu 11 sierpnia zostaliśmy zadysponowani do pożaru w Szczucinie na ul. Kasztanowej. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że doszło do pożaru w murowanym budynku gospodarczym który jest nieużytkowany lecz z uzyskanej informacji od zgłaszających może znajdować się tam osoba postronna. W pierwszej kolejności działania polegały na podaniu jednego prądu wody oraz wprowadzeniu roty w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych w celu ugaszenia pożaru i przeszukaniu budynku w dolnej i górnej części kondygnacji. Po przeszukaniu miejsca zdarzenia znaleziono jedną osobę w niedalekiej odległości od budynku, a następnie udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i wsparcia psychologicznego do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego który zabrał osobę do szpitala na badania. Dalsze działania polegały na oddymieniu pomieszczenia za pomocą wentylatora, a także sprawdzeniu ukrytych zarzewi ognia przy pomocy kamery termowizyjnej która już nie wykryła zagrożenia pożarowego. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin (GBA, GBARt), 2 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska (GBARt, GCBA) , zespół RM oraz patrol Policji. 

Podobne wpisy