DWA ZDARZENIA POCZĄTKIEM MIESIĄCA

Nr zdarzenia: 29,30/2023

Pierwsze dwa dni miesiąca maj przyniosły nam dwie interwencje. W dniu 1 maja w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do plamy substancji ropopochodnej w Szczucinie na ul. Topolowej. Nasze działania polegały na zasorobowaniu plamy znajdującej się na odcinku około 200 metrów która stwarzała zagrożenie. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz Policja.
 
Kolejnego dnia tj. 2 maja w również w godzinach popołudniowych wyjeżdżamy do zdarzenia którym jest wypadek drogowy w miejscowości Dąbrowica. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że w zdarzeniu bierze udział jeden samochód osobowy który znajduję się w przydrożnym rowie. W wyniku zaistniałego zdarzenia kierująca jak i podróżujące w samochodzie dziecko zostało zabrane przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na dalsze badania. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatora z uszkodzonego pojazdu, a także przekazaniu rocznemu dziecku maskotki “Miś Ratownik”. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej był całkowicie zablokowany. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), zastęp OSP Słupiec(GBMRt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół RM oraz dwa patrole Policji.

 

Podobne wpisy