SOBOTNIE I PONIEDZIAŁKOWE SIŁOWE OTWARCIE MIESZKAŃ

Nr zdarzenia: 213,214/2022

W dniu 1 październik w  godzinach południowych zostaliśmy zadysponowani do siłowego otwarcia mieszkania w miejscowości Zabrnie gdzie według zgłoszenia widać osobę leżącą na podłodze w mieszkaniu. Po dojeździe na miejsce okazało się że mieszkanie zostało otwarte przed naszym przybyciem, a osoba znajduję się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.  W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół RM oraz Policja.

Natomiast kolejne identyczne zgłoszenie odnośnie siłowego otwarcia mieszkania wpłynęło w dniu 3 październik tylko tym razem w miejscowości Rataje Słupskie(woj.Świętokrzyskie), gdzie osoby z opieki  społecznej nie mogą nawiązać kontaktu z mieszkającą w domu kobietą. Z racji porozumienia o rejonie chronionym JRG Busko Zdrój do tego zdarzenia została zadysponowana również nasza jednostka. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu nasze działania polegały na wykonaniu dostępu na posesje oraz zlokalizowaniu osoby która znajdowała się w budynku. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), OSP Rataje Karskie(GBARt), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), JRG Busko Zdrój(GBARt) oraz Policja

Podczas tego zdarzenia swój wyjazdowy debiut zaliczył dh. Daniel który w ostatnim czasie ukończył kurs podstawowy strażaków ochotników.

Podobne wpisy