PRÓBNA EWAKUACJA Z ĆWICZENIAMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniu 20 październik nasza jednostka uczestniczyła w próbnej ewakuacji która odbywała się na obiekcie Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Była to okazja dla naszych strażaków do przećwiczenia przygotowanych założeń, a także przypomnienia sobie obiektu.

Założenie przedstawiało pożar w jednym z pomieszczeń budynku szkoły, gdzie po przeprowadzonej ewakuacji  przed przybyciem naszych zastępów i sprawdzeniu stanu osobowego uczniów okazało się że jedna osoba została w budynku. Dodatkowo już na zewnątrz w wyniku zaistniałej sytuacji jeden z uczniów poczuł się źle i stracił przytomność.

Przygotowane założenie miało na celu nie tylko ćwiczenia naszych strażaków lecz również możliwość mieli poćwiczyć nauczyciele i uczniowie którzy musieli udzielić pierwszą pomoc do czasu przyjazdu naszych zastępów.

W ćwiczeniach udział wzięły 2 zastępy z naszej jednostki w sile 9 strażaków.

 

Podobne wpisy