SZKOLENIE Z GASZENIA ZBIORNIKÓW LPG

W dniu 1 październik 6 naszych strażaków uczestniczyło w szkoleniu z zakresu prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych podczas uwolnienia się mieszaniny propan-butan ze zbiornika LPG. Organizatorem tego szkolenia był Wójt Gminy Gręboszów, a zarazem Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh. Krzysztof Gil. Szkolenie rozpoczęło się od zajęć teoretycznych w których były materiały, analiza i taktyka przy działaniach z LPG. Dalsza część to już praktyka która w dziedzinie straży jest bardzo ważna. Pod okiem prowadzącego z firmy OLCFIRE przystąpiliśmy do ćwiczeń na mobilnym trenażerze LPG który pozwolił na poznanie techniki podejścia roty zabezpieczonej w aparaty Ochrony Dróg Oddechowych do zbiornika w celu zakręcenia zaworu, następnie zobaczenia rozwijania się sytuacji pożarowej gazów LPG oraz przećwiczenie bezpiecznego i skutecznego manewrowanie prądem wody w asyście prowadzącego instruktora. Sobotnie szkolenie w bardzo rzadkiej tematyce która niesie ze sobą duże ryzyko dla Nas strażaków, przyniosło nam ceną wiedze do prowadzenia tego typu zdarzeń ratowniczo – gaśniczych. 

W szkoleniu udział wzięły jednostki z gminy Gręboszów tj. OSP Karsy, OSP Gręboszów, OSP Hubenice – Kozłów, OSP Ujście Jezuickie oraz chętne jednostki z powiatu tj. OSP Luszowice, OSP Smyków oraz nasza jednostka. Dziękujemy za zaproszenie do uczestnictwa w szkoleniu oraz gościnność przygotowaną przez organizatorów.

Obszerna fotorelacja wykonana przez Panią fotograf z Imprezowy RegionPodobne wpisy