POŻAR SIANA A PÓŹNIEJ LIKWIDACJA GNIAZDA OWADÓW BŁONKOSKRZYDŁYCH

Nr zdarzenia: 148-149/2022

  W dniu 7 lipiec zostaliśmy zadysponowani do pożaru siana w miejscowości Zabrnie. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że około 1 hektar jest łąki z sianem jest objęte ogniem. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody na pożar a także dokładnym przerzuceniu i przelaniu siana. Spaleniu uległ ponad 1 hektara łąki. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA) oraz zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

 

   Po zakończeniu działań przy pożarze zostaliśmy przedysponowani do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w miejscowości Maniów. Po dojeździe na miejsce działania polegały na usunięciu gniazda szerszeni znajdującego się na drzewie. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA).

Podobne wpisy