POŻAR KOTŁOWNI ORAZ NIEUŻYTKÓW

      W dniu 20 kwietnia w godzinach rannych zostaliśmy zadysponowani do pożaru kotłowni w miejscowości Wola Szczucińska. Po dojeździe na miejsce okazało się że w pomieszczeniu kotłowni objęte ogniem są znajdujące się tam rzeczy.       
      Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody przez rotę pracującą w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych. Dalsze działania polegały na dokładnym przelaniu nadpalonych rzeczy oraz ich wyniesieniu a także na koniec sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej czy nie znajdują się ukryte zarzewie ognia oraz przewietrzeniu pomieszczenia.
      W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), 3 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, GCBA, SLRR).

      Nie był to ostatni nasz wyjazd w tym dniu, bo w godzinach wieczornych zostaliśmy zaalarmowani do pożaru nieużytków w międzywalu rzeki Breń w miejscowości Dąbrowica. Po dojeździe na miejsce okazało się że pożarem objęte jest około 20 arów nieużytków. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą tłumic oraz hydronetki. W wyniku pożaru spaleniu uległo ponad 1 ha nieużytków. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz Policja.

Podobne wpisy