POMOC PRZY POŻARZE STODOŁY W MĘDRZECHOWIE

Nr zdarzenia: 18/2024

W dniu 2 marzec po raz drugi wyjeżdżamy do zdarzenia gdzie tym razem Stanowisko Kierowania KP PSP zadysponowało nas do pomocy przy pożarze stodoły w miejscowości Mędrzechów. Wyjechaliśmy do zdarzenia GCBA MAN, natomiast GBARt Volvo z obsadą pozostał w gotowości do ewentualnego wyjazdu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały budynek stodoły oraz mały budynek gospodarczy, gdzie znajdowały się króliki i kury które udało się strażakom ewakuować. Głównym zadaniem naszego zastępu GCBA MAN i  GBARt StarMan z OSP Bolesław to dowóz wody do miejsca pożaru z powodu braku sprawnego hydrantu w pobliżu miejsca pożaru. Dodatkowo do zdarzenia dojechał nasz drugi zastęp który również dowoził wodę w celu zasilania wodnego.  W późniejszym etapie działania polegały na dogaszeniu pogorzeliska, przerzuceniu znajdującego się w stodole węgla i siana oraz rozebraniu częściowo nadpalonych elementów konstrukcji dachowej która stwarzała zagrożenia dla osób postronnych. Prowadzone działania trwały około 6 godzin. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GCBA MAN, GBARt VOLVO), zastęp OSP Mędrzechów(GBA), zastęp OSP Bolesław(GBARt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA), Pogotowie Energetyczne oraz patrol Policji.
 
Dla naszego GCBA MAN był to pierwszy wyjazd do zdarzenia po wprowadzeniu na podział bojowy.

Podobne wpisy