Ciąg dalszy pracowitego tygodnia

Nr zdarzenia: 201-203/2022

W dniu 8 września nasza jednostka była dysponowana do zdarzeń trzykrotnie.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w godzinach południowych gdzie w miejscowości Radwan przy wale rzeki Breń pala się nieużytki. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że pożarem objęte jest około 20 arów nieużytków oraz ściernisko. Działania polegały na podaniu dwóch prądu wody na palące się nieużytki oraz gaszeniu zarzewi ognia przy pomocy tłumic. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA), JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji.

Drugi raz zostaliśmy zadysponowani w godzinach popołudniowych również do pożaru tylko tym razem w Szczucinie na ul. Szkolnej palił się pniak wierzby oraz zarośla w bliskiej odległości do zabudowań. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA) oraz zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

Po raz trzeci dostajemy dyspozycję wyjazdu w godzinach wieczornych do pożaru nieużytków w Delastowicach. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że palą się nieużytki oraz młodnik, a siły i środki są nie wystarczające. Nasze działania w pierwszej kolejności polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu oraz tłumieniu zarzewi ognia przy pomocy tłumic. Po dojeździe dodatkowych sił i środków działania prowadzone były na dwie linie gaśnicze które polegały na dokładnym przelewaniu pogorzeliska. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt), zastęp OSP Mędrzechów(GBA), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji.

Podobne Akcje