Miejscowe zagrożenie i pożar sadzy w kominie

Nr zdarzenia: 177,178/2022

 
W dniu 1 sierpnia w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do miejscowego zagrożenia w miejscowości Skrzynka. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że nad drogą zwisa niebezpiecznie nadłamana gałąź konary drzewa lecz zdarzenie ma już miejsce w Woli Mędrzechowskiej. Nasze działania polegały na usunięciu zagrożenia przy użyciu pilarki. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA).

Kolejnego dnia tj 2 sierpnia w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w Szczucinie na ul. Spółdzielczej. Po dojeździe na miejsce w pierwszej kolejności nasze działania polegały na podaniu gaśnicy proszkowej w przewód kominowy oraz sprawdzeniu stężenia tlenku węgla w budynku mieszkalnym. Dalsze działania po dojeździe na miejsce JRG polegały na podaniu prądu wody z lancy kominowej a także dokładnym sprawdzeniu temperatury i zarzewi ognia przy użyciu kamery termowizyjnej. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

Podobne wpisy