POŻAR W SKLEPIE SPOŻYWCZYM - SŁUPIEC

Nr zdarzenia: 126/2023

W dniu 29 grudnia w godzinach rannych zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do pożaru sklepu spożywczego w miejscowości Słupiec. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR okazało się że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w części sklepowej i występuje zadymienie. W pierwszej kolejności działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stworzeniu jeden linii gaśniczej oraz lokalizacji ewentualnych zarzewi ognia na poddaszu budynku. W budynku działania prowadziły łącznie 3 roty zabezpieczone w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po sprawdzeniu pomieszczeń kamera termowizyjną, dalsze działania polegały na rozbiórce nadpalonych elementów w budynku, a także rozstawieniu wentylatora w celu oddymienia pomieszczeń. W wyniku zaistniałego zdarzenia nie było osób poszkodowanych. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), zastęp OSP Słupiec(GBMRt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

Podobne wpisy