WYPADEK NA DK 73 W LUBASZU

Nr zdarzenia: 99/2023

W dniu 7 września w godzinach rannych zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na DK nr 73 w miejscowości Lubasz. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się że doszło do czołowo bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych którymi podróżowali tylko kierowcy. W wyniku zaistniałego zdarzenia jeden z kierujących został poszkodowany i zabrany do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatorów z uszkodzonych pojazdów, zakręceniu butli z gazem w jednym z pojazdów oraz później kierowaniu ruchem wahadłowo. W początkowej fazie działań ruch na DK 73 był całkowicie zablokowany. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), 2 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, SLRR), Zespół RM, 2 patrole Policji oraz Pomoc Drogowa.

Podobne wpisy