WYPADEK DROGOWY ORAZ NOCNY POŻAR SAMOCHODU

Nr zdarzenia: 40,41/2024

W dniu 26 maja w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Lubasz na drodze krajowej nr 73. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się że w zdarzeniu bierze udział jeden samochód osobowy który znajduję się poza drogą na przydrożnej łące. Pojazdem podróżowała tylko kierująca której do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, po czym przekazana przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala na dalsze badania. Nasze działania również polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatora z uszkodzonego pojazdu oraz kierowaniu ruchem wahadłowo. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GCBA), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Zespół RM oraz 2 patole Policji. 
Nie był to ostatni wyjazd w ten weekend. Kilka minut po północy 27 maja, zostaliśmy zadysponowani ponownie do zdarzenie. Tym razem w miejscowości Skrzynka doszło do pożaru w komorze silnika samochodu osobowego znajdującego się przy posesji. Po dojeździe na miejsce sytuacja została opanowana przez zgłaszającego, a nasze działania skupiły się na dokładnym sprawdzeniu pojazdu za pomocą kamery termowizyjnej, a także przelaniu komory silnika. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GCBA) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

Podobne wpisy