KOLEJNY POŻAR NIEUŻYTKÓW W OKOLICY MOSTU NA RZECE BREŃ

Nr zdarzenia: 143/2022

 

W dniu 3 lipiec zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w okolicy mostu na rzece Breń w miejscowości Radwan. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się ze pożarem jest objęty znaczy obszar, a pożar w dalszym ciągu się rozprzestrzenia. W pierwszej kolejności działania polegały na odcięciu drogi rozprzestrzeniania się pożaru za pomocą podania jednego prądu wody z szybkiego natarcia. Po dojeździe kolejnych sił i środków działania polegały na gaszeniu zarzewi ognia za pomocą tłumic oraz hydronetek a także podaniu drugiego prądu wody na palące się nieużytki. Spaleniu uległo około 3 hektary nieużytków rolnych. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA,SLRR), 2 zastępy OSP Słupiec(GCBA, GBMRt), zastęp OSP Hubenice – Kozłów (GBARt), zastęp OSP Wola Mędrzechowska (GLM) oraz patrol Policji.
 


   .

Podobne wpisy