WEWNĘTRZNE ĆWICZENIA Z RATOWNICTWA TECHNICZNEGO

W piątkowy wieczór tj. 28 październik nasi strażacy spotkali się na przygotowanych przez Naczelnika OSP, wewnętrznych ćwiczeniach z ratownictwa technicznego które w pierwszym terminie odbywały się w ubiegłą sobotę lecz zostały przerwane przez dyspozycję wyjazdu do wypadku drogowego. Zgranie i współpraca zastępu to najważniejsze cele jakimi kierujemy się w zdarzeniach, ponieważ każda minuta może być tą “złotą” dla uratowania życia człowieka.

Dwa założenia które zostały realizowane pozwoliły na odpowiednie rozeznanie sytuacji którą zastali strażacy, i podjecie odpowiednich decyzji przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Pierwsze założenie przedstawiało samochód osobowy na boku w którym znajduję się zakleszczona osoba. Natomiast drugie założenie to samochód osobowy na kołach gdzie po skutkach wypadku uszkodzona karoseria nie pozwala na samoczynne opuszczenie pojazdu. Dalsza część ćwiczeń to po prostu praca i obycie się z narzędziami hydraulicznymi znajdującymi się na wyposażeniu GBARt.  Na sam koniec omówiliśmy przepracowane założenia.

Podobne wpisy