POŻARY TRAW RÓWNIEŻ W WEEKEND

Nr zdarzenia: 66-68/2022

   
      Ubiegły weekend dla naszej jednostki to kolejne wyjazdy do pożarów nieużytków, gdzie w sumie trzykrotnie podejmowaliśmy tego typu interwencję.
 
      W dniu 19 marca wyjeździliśmy dwukrotnie, gdzie pierwszy pożar w godzinach wieczornych miał miejsce w Szczucinie na ul. Kościuszki. Nasze działania polegały na podaniu 2 prądów wody na palące się nieużytki oraz dokładnemu przelaniu również nadpalonych drzew. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA) oraz patrol Policji.
 
      Druga dyspozycja wyjazdu była do miejscowości Dąbrowica gdzie na miejscu paliły się nieużytki na przydrożnym rowie. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody na palące się nieużytki. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).
 
      Ostatnim weekendowym wyjazdem tj. 20 marca w godzinach wieczornych był pożar nieużytków w międzywalu rzeki Nieczajka w miejscowości Brzezówka. Ze względu na utrudniony dojazd, strażacy musieli udać się pieszo do miejsca pożaru. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 2 ha nieużytków. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt), zastęp OSP Brzezówka(GLBM), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GCBA) oraz patrol Policji.

Podobne wpisy