POŻARY TRAW ORAZ DYSPOZYCJA ZŁOŻENIA NAMIOTU

Nr zdarzenia: 50,51,52,54/2022


     W dniu 3 marca w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w miejscowości Radwan. Po dojeździe na miejsce okazało się że palą się nieużytki, a nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą tłumic.
     W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt) oraz zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

      Nie był to ostatni wyjazd w tym dniu do miejscowości Radwan, w godzinach wieczornych również zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków oraz kilku wierzb. Po dojeździe na miejsce działania polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą tłumic oraz zbudowaniu linii wodnej z kilku odcinków w celu podaniu jednego prądu wody na palące się wierzby ponieważ dojazd był utrudniony.
     W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji.

     W dniu 4 marca w godzinach nocnych dostaliśmy dyspozycję wyjazdu do miejscowości Olkusz w celu demontażu namiotu rozłożonego do tymczasowego miasteczka namiotowego zadysponowanego w ramach kompanii logistycznej “Watra” w dniu 28 luty.
     W działaniach brał udział zastęp SLRR Nissan.

     Drugi wyjazd w tym dniu w godzinach wieczornych do którego zostaliśmy zadysponowani był pożar nieużytków w miejscowości Radwan. Po zlokalizowaniu pożaru i dojeździe na miejsce nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody oraz dokładnemu przelaniu pogorzeliska. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 10 arów nieużytków.
     W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBA, GBARt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt) oraz patrol Policji.

Podobne wpisy