POŻAR SADZY ORAZ NIEUŻYTKÓW

Nr zdarzenia: 85,86/2022

    
      W dniu 12 kwietnia w godzinach rannych zostaliśmy zadysponowani według zgłoszenia do pożaru kotłowni w Szczucinie na ul. Sosnowej. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się że doszło tylko do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Działania polegały na podaniu gaśnicy proszkowej w przewód kominowy oraz wyczyszczeniu obranej sadzy. Ponadto zostały sprawdzone pomieszczenia za pomocą miernika wielogazowego pod kątem stężenia tlenku węgla oraz za pomocą kamery termowizyjnej została sprawdzona temperatura komina. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, GCBA- zawrócony w trakcie dojazdu).

      Drugi raz tego dnia zostaliśmy zadysponowani w godzinach popołudniowych do pożaru nieużytków w miejscowości Zabrnie. Po dojeździe na miejsce okazało się że pożarem objęte jest około 10 arów nieużytków w międzywalu rzeki Breń. Działania polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą tłumic oraz opryskiwacza spalinowego. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBA) oraz JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt).

Podobne wpisy