POŻAR KOTŁOWNI W BORKACH

Nr zdarzenia: 112/2023

W dniu 9 listopad w godzinach nocnych zostaliśmy zadysponowani do pożaru kotłowni w miejscowości Borki. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu, potwierdziliśmy pożar kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym, a mieszkająca tam rodzina 2 osoby dorosłe i 2 dzieci zdążyli się ewakuować przed naszym przyjazdem. W pierwszej kolejności nasze działania polegały na wprowadzeniu roty strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych która podawała jeden prąd wody w natarciu, natomiast druga rota została wprowadzona do budynku w celu zlokalizowania butli z gazem która znajdowała się w budynku. Ze względu na duże zadymienie w budynku dodatkowo został rozstawiony wentylator do oddymiania w celu wydostania dużej ilości dymu utrudniającego prace rot ratowników. Dodatkowo w kotłowni znajdowała się rura od wody która została uszkodzona na skutek wystąpienia pożaru. Dalszy etap działań polegał na wyrzuceniu nadpalonych elementów drewna z kotłowni, sprawdzeniu miejsca pożaru i ukrytych zarzewi ognia za pomocą kamery termowizyjnej z JRG, a także przy użyciu miernika wielogazowgo zostały sprawdzone pomieszczenia pod kątem stężenia tlenku węgla, gdzie urządzenie nie wykryło zagrożenia. W wyniku zaistniałego zdarzenia nie było osób poszkodowanych. W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), zastęp JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt), Pogotowie Energetyczne. 
Ponadto na miejsce pożaru przybył Zastępca Burmistrza wraz z Kierownikiem Opieki Społecznej.

Podobne wpisy